12. 4. 2021

Jak se počítá u produktu betonové ploty cena montáže?

Od devene

Kdo má pozemek, ať už u rodinného domu či u chaty nebo chalupy, ví, jak je jeho oplocení užitečné. A to hned z několika důvodů.

Tím první je samozřejmě ochrana proti zlodějům. Mnohdy pevný plot představuje dostatečnou překážku, která jej od jeho úmyslu odradí. Avšak to není vše.

Podle našeho zákona máme právo na volný průchod krajinou. To znamená, že můžeme procházet, kudy chceme, pokud není dané místo oplocené, a to bez ohledu na to, komu daný pozemek patří. Samozřejmě zde nesmíme nic brát ani ničit, ale to už je jiný problém. Zdaleka ne každý však návštěvníky na své zahradě vítá. Proto jim ve vstupu zabraňuje právě plotem.

betonp1

Pokud máte navíc domácí zvíře či malé dítě, právě plot mu může zabránit v tom, aby v zápalu hry nevběhlo pryč, například do silnice. Jaké nebezpečí by při tom hrozilo, asi není třeba říkat.

Dobrá, otázkou ale je, jaký plot bychom si měli postavit. V současné době je nejlepší ten betonový, co se vlastností týče. Avšak je fakt, že je také nejdražší. Část z této sumy pak samozřejmě padne i na jeho stavbu. Ale co když budeme chtít ušetřit a postavit si jej sami? Abychom zjistili, kolik ušetříme, je důležité vědět, jaká je u produktu betonové ploty cena montáže.

betonp5

Tu můžeme zjistit poměrně snadno. Nejprve je potřeba znát celou částku, kterou bude nutné zaplatit. Následně na to můžeme jít dvěma způsoby. Můžeme například odečíst cenu materiálu a dopravy (neboť i když si jej odvezeme sami, stále nás to bude něco stát, minimálně ve formě pohonných hmot a amortizace). To, co nám zbude, je částka, kterou ušetříme za to, že si jej nenecháme postavit od profesionálů.

Nebo můžeme odečíst od celkové sumy mzdu dělníků, jejich náklady na převoz, na elektřinu, vodu a další materiály. Také nesmíme zapomenout na dopravu, pokud jej přivezou sami. To co zbude, je cena, kterou nakonec zaplatíme.

Je však dobré zároveň uvážit i fakt, že profesionálně postavený plot bude kvalitnější a déle vydrží. Avšak rozhodnutí je na nás.