12. 4. 2021

Rolety den a noc antracit místnost důkladně zatemní i bez žaluzií

Od devene

Rolety den a noc již nejsou mnoha lidem neznámé. Je to jedna z nejmodernějších forem stínící techniky.

Podle barvy rolet si volíte úroveň zatemnění – výhodou rolet den a noc antracit MK rolety je možnost vytvořit důkladné zatemnění místnosti, srovnatelné s klasickými žaluziemi. Máte však možnost volby nižších úrovní zastínění, když sáhnete po světlejším odstínu barev rolet, resp. jejich pruhů. Nemáte-li přesnou představu, jak které rolety místnost zatemní, přesvědčte se o tom v kamenné prodejně nebo při příležitosti prodejních výstav. Tato vlastnost je nedocenitelná zvláště tam, kde je vaší prioritou jen příjemné intimní přítmí. Průnik světla u hliníkových lamel regulujete pouze jejich naklápěním, což je někdy nežádoucí, když chcete zabránit vstupu do místnosti slunečním paprskům anebo pohledu do vašeho interiéru z ulice.

okna v pokoji

Není to zdroj tepla – když se slunce opírá do oken a sáhnete si na jejich skla, budou rozpálená. Jestliže budete mít stažené žaluzie, budou rozpálená nejen skla, ale zároveň u hliníkové lamely. Možná si pamatujete z hodin fyziky na základní škole, že hliník je velmi dobrým tepelným vodičem (absorbentem), takže vaše žaluzie vytvoří perfektní tepelný zdroj s vysokou výhřevností. Mohou zvýšit teplotu v místnosti i o několik stupňů Celsia a v horkých letních dnech bez klimatizace je to doslova „očistec“.

okno v koupelně

Vypadají lépe – co naplat, i při marné snaze zakrýt žaluziemi okno to bude vypadat jaksi násilně a nepřirozeně. Tento dojem vytváří úzké pruhy lamel a navíc jejich kovový vzhled s eloxovaným povrchem nebo nátěrem. Mnohem lépe vypadají žaluzie dřevěné, s širšími lamelami, ovšem ty se nehodí do každého typu interiéru. Koncepce rolet den a noc je jiná, lamely, resp. pruhy jsou výrazně širší, látka vytváří nekonečně mnoho variací barevných i vzorových, tím nahrazují nejen žaluzie, ale v mnoha případech i záclony a závěsy nebo celistvé pevné rolety.