20. 6. 2023

Zuby jako ze žurnálu

Od devene


Jak se starat o zuby se děti učí od útlého věku. Rodiče by jim měli vštěpovat že správná zubní hygiena je základ zdravý zubů. Zubní zákroky bývají bolestivé, a tak je opravdu jednodušší se o zuby starat – je to levnější a nebolí to. Jenže i přesto většina dospělých lidí na péči o svoje zuby tolik nedbá. Výsledek potom můžeme vidět v zubních ordinacích – čekací doba na vyšetření může být i několik měsíců, a než se dostanete na řadu, můžete si vytrpět hodně bolesti.

bílé zuby

Péče o zuby není jen zdravotní, ale i estetická záležitost. Na první pohled je totiž při běžné konverzaci vidět, v jakém stavu má člověk svoje zuby. Hned je vidět, jak se o ně staráte. Stačí normálně mluvit, nemusíte se ani nijak zvlášť smát. Každý uvidí vaše kazy, chybějící zuby i barvu zubů. Zuby jsou naše vizitka, a proto bychom se o ně měli opravdu starat. Dalším důvodem je to, že zubařů je dlouhodobý nedostatek, a pokud péči o svoji zuby podceníte, nebudete mít nikoho, kdo by vám je opravil.

zářivé zuby

Jde vám o estetiku?
Estetické zubní zákroky by měly být až na posledním místě. Není možné bělit zuby, pokud vám jich několik chybí, důležitější je v takovém případě mít zuby zdravé a teprve potom se můžete věnovat zákrokům, které nejsou nezbytně nutné. A právě sem spadá třeba zmiňované bělení. Kdo už má zuby v pořádku, většinou chce mít zuby bílé. Zajímá vás bělení zubů Praha – cena? Ta je vždy individuální, záleží na pracovišti, lokalitě, na tom jaká metoda se k bělení používá, zkrátka je potřeba domluvit si termín u zubaře, a ten vám sdělí přesnou cenu. Většinou se cena za bělení pohybuje od 5 tisíc nahoru. Je důležité si uvědomit že domácím bělení, ať je sebevíc propagováno, si můžete při špatné manipulaci s pásky poškodit zubní sklovinu. Jestli chcete mít široký a zářivý úsměv, raději se pro něj zajděte na zubní kliniku.