15. 5. 2021

Vyzrajte na obezitu

Od devene

Není ostuda ztloustnout. Ostudou je s tím nic nedělat. Navíc to není ani dobrý nápad, jelikož být tlustý je nejen nehezké, ale zároveň i dost nezdravé.

Vyzrajte na obezitu

I když jsme jako národ nikdy nepatřili mezi ty nejhubenější, nikdy jsme také nepatřili mezi ty nejtlustší. A právě takový scénář se můžeme během poměrně krátkého časového intervalu naplnit, jelikož jedinců, co mají potíže s nadváhou, u nás přibývá a nezdá se, že by se tento trend měl snad v blízké budoucnosti kdovíjak měnit. Pokud si však myslíte, že za to může typická česká kuchyně, tak máte pravdu jen z půlky. Ta je docela kalorická, ale kupodivu si ji nedopřáváme tak často, jako kdysi. Mnohem větším problémem je snížená pohybová aktivita a konzumace různých pochybných polotovarů. Ani jídla pocházející ze stánku s rychlým občerstvením obvykle z nikoho neudělají atleta.

Schody

Je také pravdou, že hodně lidí si to uvědomuje a snaží se proti tomu bojovat. Hlídají si váhu a čím dál více se začínají všímat i svého BMI, kterýžto je mnohem směrodatnější, co se týče celkového stavu. Ovšem hubnout ne a ne. A přitom je minimálně na internetu tolik báječných diet, které zaručeně fungují. Nebo ne?

Sportování

Diet je sice na celosvětové síti opravdu široké spektrum, ale žel funguje jen málokterá. Je to dáno hlavně tím, že každý jsme jiný a na každého funguje něco jiného. Když ale přestanete jíst sladké, tučné a přesolené, váha by vám měla klesnout za všech okolností. Místo obvyklých nezdravých jídel si dopřávejte mnohem více zeleniny a nevynechávejte ani ovoce, potažmo luštěniny. Ani maso nemusíte z jídelníčku zcela vyloučit, jen by mělo mít podobu ryb, respektive drůbeže.

Pohyb

Ano, ani na pohyb není možné zapomínat. Je sice pravdou, že změna jídelníčku sama o sobě může přispět k zeštíhlení pasu, ale vhodný pohyb nejen celý proces norně urychlí, ale zároveň se vám díky tomu zlepší fyzická i duševní kondice. Jezdění na kole, běhání ale třeba i stále populárnější skákání na trampolíně dokáží skutečně eliminovat přebytečné faldy a zároveň z vás udělat sportovce. Uvidíte, že pak budete vypadat mnohem lépe, nemluvě o duševní rovnováze.