1. 6. 2019

Vytvoření skupiny na fb za pomoci chytrého telefonu

Od devene

1. Zapnutí aplikace
Vezměte do ruky svého chytrého pomocníčka a otevřete si v něm aplikaci Facebook, nebo se přes internetový prohlížeč přihlaste na svůj účet. Samozřejmě je pochopitelné, že o přihlášení nejprve zkontrolujete veškeré novinky – příspěvky vašich přátel, obrázky na vašich stránkách apod. Až tedy tato vaše kontrola úspěšně proběhne, vraťte se zpět na úvodní stránku, abyste mohli pokračovat.
mapa za mobilem
2. Najít nápis skupiny
Podstatným úkolem bude věc následující. Hned vedle zvonečku se vpravo v horním rohu nachází ikonka takových tří řádků, na které klinete. Rozbalíte si tím menu, ve kterém jistě snadno najdete modro bílou ikonku s animací postav, vedle které je napsáno „skupiny“. Když máčknete na tento nápis, posune vás to k dalšímu kroku.
3. Tlačítko vytvořit
Nyní se vám ukáže nabídka všech skupin, ve kterých jste členem. Vlevo nahoře však budete mít nápis „vytvořit“, který vás právě teď zajímá. Nyní už jen chvilku, a váš úkol bude splněný. Následně se po zmáčknutí již zmíněného textu dostanete se do začátku tvorby skupiny, kde můžete využít svou kreativitu, a být co nejvíce originální.
4. Určení názvu a výběr fotky
Nejprve je nutné určit název vámi zakládané skupiny. Pokud vám mohu dát malou radu, tak v jednoduchosti je krása – myslím tím, abyste si zbytečně nelámali hlavu s dlouhými a složitými názvy, když krátký název může lépe vystihnout, oč půjde. Spolu s názvem se v prvních krocích volí také tzv. úvodní fotka, která by dle mého názvu měla ladit s názvem a potenciálem, ke kterému bude tato skupina používána.
5. Přidat vaše přátele
Nyní je na řadě volba vámi chtěných přátel, kteří mají být členy. Nejrychlejším řešením, je dle mého názoru vpisování jmen do předem stanoveného článku, jelikož vy sice uvidíte v nabídce vybrané přátele, ale nikdy tam nebudou všichni.
oko facebook
6. Typ skupiny
Posledním krokem je vybrat si, o jakou skupinu půjde. Veřejná, uzavřená či tajná? Pokud bude vaše skupina veřejná, příspěvky i členy může vidět kdokoliv. Uzavřená skupina znamená vytvoření určitého okruhu blízkých, kteří uvidí sdílení obsah, avšak skupinu samotnou může vyhledat kdokoliv. Posledním typem je skupina tajná, která by měla zajistit to nejvyšší bezpečí, takže pokud si přejete, aby se k obsahu nikdo jiný než vy a vaši přátelé nedostal, radím zvolit tuto variantu.
Vámi vytvořenou skupinu si však můžete dotvořit až k dokonalosti – přidat její popis, upravit správce či hned napsat uvítací příspěvek vašim přátelům. Věřím, že tyto úkoly již zvládnete sami, přeci jen člověk má raději, když si určité věci udělá sám, jelikož pak je na sebe náležitě hrdý.