17. 4. 2021

Vlastní bazén na zahradě? Přepych nebo nezbytnost?

Od devene

Není tomu tak dávno, kdy lidé každou volnou chvíli trávili v blízkosti přírodních vodních toků, které přímo lákaly k letnímu osvěžení. Vlivem vysokých teplot a nedostatku srážek se ale s určitou pravidelností tyto stojaté vody proměňují na nebezpečnou kombinaci řas a sinic, které vodu zbarví to tmavě zelené barvy. Taková voda je pro slabší jedince zdraví škodlivá a proto je pro ní vstup zakázán pod pohrůžkou vysoké pokuty.

děti v bazénu

Mnoho lidí tak volí jinou alternativu v podobě venkovních či krytých veřejných bazénů, ovšem ty také nenesou samá pozitiva. Povětšinou jsou narvané k prasknutí a mnohdy není ani dostatek místa na rozložení ručníků. Povětšinou množství lidí venkovní koupaliště nijak nelimitují a proto je hlava na hlavě častý jev, se kterým je zapotřebí se smířit. Jenže ne každý má dobrý pocit z toho, že se bude celý den producírovat stroze oděný a čelit všudy přítomných zkoumavých pohledů. Jakob jich už na ulicích nebylo dost!

No a pak je tu poslední možnost, že si zkrátka pořídíte na zahradu svůj vlastní bazén. Vyplatí se ho kupovat s koncem sezóny, kdy jsou na jejich pořízení velké slevy. Na výběr je z různých velikostí, materiálů a konstrukcí. Vždy záleží na vlastních preferencích a finančních možnostech.

bazénový vysavač

Aby však voda v bazénu vydržela čistá po celou koupací sezónu, je zapotřebí o ní důkladně pečovat. Povětšinou se bez chemie voda neobejde, stejně jako v rybníce by se vlivem vysokých teplot mohly ve vodě přemnožit řasy a sinice. I když se však o bazén budeme starat sebelépe, nepředejdeme usazování nečistot na dně a stěnách bazénu. Samozřejmě je můžeme čistit manuálně, ale proč se zbytečně namáhat, když může vysavač do bazénu práci odvést za nás. Pokud je společně s bazénem pořízeno i kvalitní bazénové vybavení, starost o čištění je minimální. Na běžnou údržbu stačí patnáct minut týdně.