16. 3. 2022

Rostliny – tichý domácí společník

Od devene

Většina z nás má doma alespoň jednu živou rostlinu. I ti, kteří říkají, že jim každý květina uvadne, mají doma alespoň jednu, která jim dělá radost a společnost. Ačkoliv se to nezdá, domov bez zelených rostlin je smutný a působí depresivně. Květiny umí s bydlením každého jedince udělat divy. Nejen že pomáhají čistit vzduch, ale některé dokonce nasávají špatnou energii a působí uklidňujícím způsobem. Ty, co navíc krásně kvetou, můžou bydlení každého jedince nádherně oživit a rozzářit. Není totiž nic lepšího, než přijít domů a vidět nádherně rozkvetlou orchidej nebo třeba fialku. Záleží na tom, jaký druh rostlin vám je blízký.

bydlení s rostlinami

Ve většině domácnostech se rostliny nacházejí v květináčích na parapetech. Jelikož je ale v současnosti módním trendem dělat okna velká, která většinou nemají parapet, musíme vymýšlet různé alternativy, kam naše milované květiny umístit. Nejlepší volbou je nějaký malý stoleček, židle nebo klidně podlaha. Na podlahu je lepší umísťovat větší rostliny, kterým nevadí, když je ovane studený vzduch. Naopak menší květináče najdou umístění na stolcích či židličkách. A nemusí být pouze v květináčích, ale i v aeráriích, plecháčcích nebo různých dřevěných bedýnkách. Naaranžujte i prostě květinu tak, aby se vám hodila do interiéru a dobře se jí dařilo.

rostliny doma

Pokud jste opravdu antitalent na pěstování rostlin a máte strach, že vám nějaká brzo uvadne, nebojte se volit kaktusy a sukulenty. Umí udělat opravdovou parádu, protože mají rozmanité tvary a odstíny barev, navíc se dají koupit v malinkých květnáčcích. Nebojte se doladit vše tak, aby to ve vašem bytě či domě vypadalo skvěle a z interiéru šel pocit, že do něj rostliny opravdu patří. Můžete ladit i více druhů květináčů, protože to vypadá opravdu skvěle. Kromě toho, že plní svou hlavní funkci – dávají nám kyslík, jsou i skvělými dekoracemi, které upoutají pozornost každé návštěvy.