12. 4. 2021

Stěhování v Děčíně vyžaduje i důkladné zabalení věcí do krabic

Od devene

Kartonová krabice je základ každého stěhování Děčín, platí to již mnoho let a bude to zřejmě platit i nadále v dohledné budoucnosti. Výhodou tohoto materiálu je dobrá dostupnost, některé krabice si opatříte v obchodech, a pokud si chcete ušetřit námahu a čas, můžete se domluvit se stěhovací firmou na jejich zapůjčení, případně odkoupení. Stěhováci mají k dispozici i výplňový a balicí materiál, jako je bublinková fólie a tenká fólie pro balení nábytku.

zámek v Děčíně

Jak správně zabalit věci do krabic

Zalepujte i dno – představte si situaci, že vše do krabice vyskládáte, pečlivě ji uzavřete a přelepíte lepicí páskou a zapomenete na její dno. Stává se to hlavně tehdy, máte-li krabici použitou např. z obchodu. Když je lepenka na dně porušená, může to skončit katastrofou. Pamatujte na to pokaždé, a jestliže se protržení obáváte, hlavně u zabalených křehkých věcí, krabici převažte provázkem.

Každou krabici zvažte – stěhováci mohou být namakaní svalovci či přímo kulturisti, kteří tímto způsobem trénují, ale také nemusí. Stává se, že si tu přivydělávají i studenti a mnoho zaměstnanců firem disponuje docela běžným svalovým fondem. Buďte ohleduplní k sobě, k nim i ke krabicím samotným a balte do nich věci tak, aby je unesla jedna osoba, a aby se krabice neprotrhla. Optimální hmotnost nákladu je 10 – 15 kg a můžete si i vypomáhat domácí osobní váhou.

zabalený karton

Vytvořte v krabicích úchopy – stěhováci dovedou ocenit každé vylepšení z vaší strany, tím pádem bude i mezi vámi panovat lepší atmosféra. Jedním z příkladů takového řešení jsou i otvory v bocích krabic pro uchopení rukou. Zhotovíte je jednoduše technickým nožem, stačí provést cca 12 cm dlouhý vodorovný řez, na jeho koncích dva krátké řezy směrem nahoru a vzniklý obdélníček zahnout směrem dovnitř. Je to maličkost, ale usnadní spoustu práce a námahy a také čas.