20. 12. 2020

Přírodní prostředek proti problémům se zažíváním

Od devene

V každé domácnosti by v přírodní lékárničce nemělo chybět psyllium, které se používá v případě potížích s trávením i úporných průjmů, kdy zklidňují střevní systém. Jedná se ve své podstatě o jitrocel vejčitý, známější s přívlastkem indický. U nás bohužel neroste, jeho domovinou jsou Indie, Severní Amerika, Arabský poloostrov, Pákistán a Irán. Roste i na jižních evropských oblastech Středozemního moře. Pěstuje se pro léčivé účinky semen, kdy se použije jejich osemení. Při sklizni musí být sucho bez deštivého počasí. Ze suchých semen se jeho osemení sdírá a rozemele na prášek a ten má právě skvělé léčivé účinky. Obsahuje velký podíl vlákniny, minimum přirozených sacharidů, ale žádné cukry a bílkoviny.

jitrocel rostlina

Můžete ho zakoupit jako rozdrcený prášek anebo pro snazší použití, když se nechcete zabývat rozmícháváním jedné až dvou lžiček ve vodě, čaji anebo džusu, lze zakoupit i ve formě kapslí. Psyllium cena https://www.nakliceno.cz/psyllium/ pro zdraví je velmi důležitá.

Proč by měl mít své místo v domácnosti? Má neuvěřitelnou vlastnost vázat na sebe vodu a mnohonásobně dokáže zvětšit svůj objem. V žaludku se z něj stává slizovitá hmota, která lehce prostupuje střevy, zvláčňuje stolici a pomáhá tak skvěle při zácpě, kdy zajistí její rychlejší odchod z těla ven. Šetří naše střeva a zbavuje je jedovatých a škodlivých látek, které se v jejich zákrutech usazují po požití stravy. Bohužel naše strava obsahuje i škodlivé látky, aniž bychom o tom někdy věděli. Stejně tak stoprocentní bio psyllium prášek šetrně pomáhá při průjmech, kdy zklidňuje proces ve střevech.

bolest břicha

Pro věčné dietáře je úžasnou a hlavně zdravou pomůckou bez nežádoucích vedlejších účinků. Tím, jak dokáže zvětšit několikanásobně svůj objem, máte dokonalý pocit nasycení a přijímáte tak méně potravy. Hubnutí s psylliem je snadné. Navíc, a na co lidé držící dietu slyší – má nízkou energetickou hodnotu. Zlepšuje a urychluje trávicí proces, mechanicky čistí obsah střev a rychlejším odváděním stolice se nestačí odpadní látky usazovat ve střevech.