15. 12. 2020

Jízda na prvním kole, kterou zvládnou už ti nejmenší

Od devene

Je i vaše dítě už ve věku, kdy rodinné procházky nezahrnují pouze jízdu v kočárku, ale i jeho chůzi po vlastních? V tyto době, kdy se dítě už naučí chodit a absolvovat delší procházku i pěšky, je nejvyšší čas rozhlédnout se po odrážedle – tedy vozítku, které je vhodné už pro děti od jednoho roku.

dětské odrážedlo

Existuje mnoho typů, ze kterých si mohou rodiče vybrat takové, které bude pro jejich dítě bezpečné a takzvaně „nejlepší“. Je však nezbytné si uvědomit, že o jejich kvalitě rozhoduje několik faktorů, o kterých byste měli vědět ještě předtím, než jedno takové pořídíte i vašemu dítěti.

dřevěné odrážedlo

Co by mělo splňovat perfektní odrážedlo?

  1. Mnoho rodičů se řídí heslem – čím dražší, tím lepší. Ve všech případech to ovšem není pravda, protože cenové ohodnocení zpravidla vypovídá o značce (a tedy známějším výrobci) než o kvalitě. V našem sortimentu nalezete dřevěné odrážedlo pro roční dítě https://www.chytraliska.cz/kategorie/detske-hracky-na-ven-a-zahradu/detska-drevena-odrazedla/ jak pro holčičky, tak pro kluky, které je díky svému odolnému a pevnému materiálu spolehlivým vozítkem pro obě pohlaví a děti různého věku. Pokud se už tedy zajímáte o to, jaký materiál by byl nejlepší při výběru prvního vozítka, lehká dřevěná konstrukce vás rozhodně nezklame.

  2. Nastavitelná výška sedadla – něco, co byste neměli přehlížet. Děti totiž rostou závratnou rychlostí a platí, že je správné hledět i na to, jak dlouhou životnost pro nich bude mít hračka nebo třeba první kolo, které se jim rozhodnete zakoupit. Hledejte tedy na místě, kde vám sortiment vozítek pro ty nejmenší děti umožní nastavit jim sedadlo rok co rok o něco výše a přizpůsobit tak polohu těla při odrážení do takové pozice, aby jim byla příjemná.

  3. Doplňky dělají z vozítka celek. Najít tedy typ, který bude disponovat zvonkem, batůžkem na ukládání svačiny a hraček, ale i brzdou je něco, co vám dá jistotu, že se vašemu dítěti zalíbí a procházky s vámi si bude naplno užívat. A to bezesporu do doby, než dostane jeho první kolo s pedály.