18. 4. 2021

Maminko, to je ale hezké štěňátko!!

Od devene

Jestliže máte malé dítě anebo děti, které sotva povyrostly a nabraly rozumu natolik, že se začaly zajímat o vše živé, co potkávají na ulici a na procházkách, tak jste se jistě setkali s výkřikem:

„Jé, to je ale hezké štěňátko!! Můžu si ho pohladit? A pochovat?!“ Pokud vaše dítě si chce cizího pejska jen prohlížet, spadl vám kámen ze srdce. Ale mnohé děti přitvrzují, když neodolají jemné psí srsti, vlhkému čumáčku, který se jich dotýká a dovádění štěňátka, které si chce stále hrát. A volají, prosí, žadoní: „Maminko, tatínku, kupte mi pejska. Já už budu hodný/hodná a budu se o něho starat!“

A vy víte, že klidným dnům je konec, protože pokud je vaše dítě zaměřené za zvířátka a křeček ani rybičky ho neuspokojují a dokonce zůstává s m u t n é, což vám drásá srdce, sejde se rodinná rada a řeší, jak a co dál.

Dítě má v rukou mocný nástroj.

holčička milá

Milujeme ho a uděláme kvůli němu možné i nemožné. A koupit pejska zase není až tak nemožné, a docela se i smiřujeme s představou, že nás bude doma více, bude větší zábava (to když vám bude trhat papuče), více starostí (to než ho naučíte nedělat loužičky), ale také se vám zvýší kondička, protože s pejskem se ven prostě musí. A to ať mrzne až praští nebo svítí sluníčko o sto šest, dokonce i když prší. Takže se pomaloučku smiřujete se vším, co vás může čekat, ale co byste pro své dítě neudělali! Navíc, když i vy máte vřelý vztah ke zvířátkům a jako malí vám je rodiče nedovolili.

akita štěně

Nastává doba hledání výběru nejvhodnějšího pejska. A možná jste už i narazili na Akitu, což je doslova a do písmene rodinný pes. Dokonce ho je možné vycvičit i pro canisterapii a to hovoří za vše. Je klidné povahy, zbytečně neštěká a pokud chodíte do práce – vydrží doma i sám.

A akita inu cena? Skvělá na to, jaké vám nabízí potěšení, radost a rozzářené oči štěstím vašich dětí.