12. 6. 2019

Jak si vyrobit mýdlenku

Od devene


Mýdlenka je podložka, na které si můžete pokládat mýdlo po umytí. Díky různým kanálkům a dalším vychytávkám se vám mýdlo nebude lepit k mýdlence a voda steče mimo. Můžete si je samozřejmě nakoupit, utratit mnoho peněz a budete mít několik produktů (jelikož jeden vám na více mýdel nepostačí). Nebo peníze využijete lépe a sami si je vyrobíte. Některé možnosti vás vyjdou téměř zadarmo.

 kostky mýdla

Špejle

Jednoduchý a opravdu levný návod. Stačí vám k tomu pevné lepidlo. Kupříkladu lepící pistole. Naměřte si několik stejných délek špejlí. Ty si poskládejte v dostatečné vzdálenosti, aby nebyly mezery příliš velké, vedle sebe a změřte si, zda-li je vzdálenost dostačující pro mýdla. Poté si změřte, jak dlouhé potřebujete špejle, abyste je slepili v mřížce. Vytvořte si opět dostatečný počet a začněte slepovat jednotlivé kusy tak, jak jste si předpřipravili. Jednoduchou a opravdu levnou mýdlenku máte rázem hotovou.

 miska s mýdlem

Dřevo

Většinou si najdete kus dřeva, který by se dal využít. Na mýdlenku vám stačí upravit nařezáním tvar, vyřezat z vrchu kanálky, nebo vrtačkou vyvrtat díry. Následně by bylo dobré dřevo zalakovat, abyste se nesetkávali s třískami a dřevo více vydrželo. Takové výrobky seženete klidně za 150 kč a vás vyjdou pouze na pár minut práce.

 

Keramika

Pokud jste zruční a rádi tvoříte z keramiky, můžete si vytvořit misky z tohoto materiálů. Vypadají vkusně a můžete si jich vyrobit kolik chcete. Nebo vám mohou stačit hmoty, které usychají na vzduchu, nebo jako FIMO v troubě. Můžete být více kreativní a vytvořit z nich zajímavější tvary, využít i jiné barvy a jednoduše si vyhrát.

            I v tomto případě vás vyjde hmota levněji, navíc si za poměrně rozumnou cenu nakoupíte poměrně velké balení a vytvoříte si místo jediného výrobku rovnou tři. Ušetřit se na výrobě takového produktu dá dost peněz, ale samozřejmě pokud toužíte po produktu s logem značky, volba je jen na vás.