30. 4. 2023

Sportujte s radostí, ne s nechutí!

Od devene

Ať už hledáte vhodný sport pro sebe nebo vás přestal bavit a chcete zkusit jiný, tak věřte, že si třeba tady vyberete.
tanec důchodců

Milujete hudbu? Potom tanec je tím pravým.

Hudbou to začíná, pohybem pokračuje. Nejen hudba, ale i taneční prvky mohou vyjádřit v danou chvíli vaše emoce. Když se spojí obojí dohromady, vznikají kouzelné okamžiky.
·         Poledance – smyslný tanec u tyče. V dnešní době už to není tanec, který patří jen do nočních klubů.  Zkuste si jej i vy.
·         Flirt dance – tanec bez zábran? Tančíte a přitom flirtujete. Okořeňte si chvilky s přítelem. U tohoto tančení můžete využít také židli pro pikantnější pózy.
·         Společenské tance – párové tance, ale i jako jednotlivec lze se přihlásit. Prožijete zde jak vášeň, smyslnost, tak i romantiku. Také můžete narazit na svou životní lásku, pokud ji ještě nemáte.
·         Street dance – tzv. pouliční tanec, který se zrodil v Americe. Má několik odnoží stylů. Většinou zde hraje velkou roli improvizace, ale najdou se i promyšlené choreografické prvky. Tanečník se snaží vytvářet svůj vlastní osobitý styl.
·         Orientální tance – nechejte se unést kouzlem orientu. Tanec, který je vhodný pro všechny věkové kategorie i typy postav. Nezáleží zde, jak jste pohybově zdatní. Dokonce je vhodný i pro těhotné ženy.
boj s mečem

Nedáte dopustit na kontaktní sport či hledáte vhodnou sebeobranu? Vrhněte se na bojové sporty.

Nejenom, že zde posílíte své tělo, ale také mysl. Učíte se filozofii těchto sportů a taktéž taktické přemýšlení. Samozřejmě nebude chybět učení různých technik boje.
·         Krav maga – nejefektivnější sebeobrana, kterou využívají i ochranné složky. Je rozdělena na tři směry – armádní, policejní a civilní. Ve volném překladu do češtiny znamená „boj zblízka“.
·         Jiu Jitsu – braziské bojové umění, které se ve většině případů odehrává na zemi. Zaměřuje se hlavně na techniky uchopení, páčení a škrcení.
·         Kendo – japonské bojové umění s mečem. Rozvíjí se nejen fyzická zdatnost, ale i charakter člověka a mentální stránka.
·         Capoeira – brazilské bojové umění obohacené o prvky tance a akrobacie. Zde se můžou najít milovníci hudby, protože neodmyslitelně k ní patří hudba a zpěv.
·         Šerm – boj za pomocí sečné či bodné zbraně proti protivníkům. Jeho historie spadá až do starověku, od kterého se značně rozvíjí až po současný sportovní šerm.
 volné lezení

Adrenalinové/extrémní sporty

Co dělat, když už drsná jízda terénem na kole nebaví? Zkuste přijít na chuť některému z těchto sportů:
·         Horolezectví – v dnešní době má několik odnoží stylů, z nichž nejznámější jsou: lezení po skalách, lezení po umělých stěnách (obvykle v hale), závodní lezení,…Můžeme s jistotou říct, že lezení po umělé stěně, kde jsme jištění, je daleko bezpečnější než fotbal či jezdectví.
·         Bungee jumping – máte rádi pohled dolů z výšek?  Tak potom už zbývá získat dostatek odvahy, nechat se přivázat za kotníky na elastické lano a skočit dolů.
·         Skateboarding – jízda na skateboardu neboli „prkně“. Můžeme zde využít hned několik variant ježdění – rekreační, jízda s aplikací triků či jen k dopravním účelům,… Záleží na každém jakému prknu a stylu jízdy dá přednost.
·         Free running – vychází z parkouru. Jde o plynulé zdolávání překážek bez zastavování a přerušování pohybu. Oproti parkouru dbá na estetický dojem pohybu a má povolené akrobatické prvky a skoky.