30. 4. 2023

Společnost Favorit získala 70 miliónů

Od devene

Od roku 2011 se pozvolna snaží firma Favorit Czechoslovákia, vzkřísit zašlou slávu jízdních kol z minulého tisíciletí. Internetová společnost C2H Michala Mičky do rozvoje společnosti investuje 70 miliónů korun, čímž získá ve firmě třicetiprocentní podíl.
 
Tato investice do známé cyklistické značky je historicky nejvyšší. Desetiprocentní podíl má díky investicím například společnost Grindon Invest Martina Hrdiny. Majitel Favoritu Richard Galovič, který každý typ kola sám navrhuje, přiznal, že se snažil získat investory i přes platformu Fundlift od této varianty ale nakonec upustil.   
kolo ve sněhu
Finanční podpora od C2H (Capital to Human) startup-ového investora Michala Mičky bude sloužit k expanzi do zahraničí, zvýšení výrobní kapacity a vývoji moderních technologií.  

Předpokládaným odbytištěm jsou zemně nejen evropské. Převážně jde o Německo, Nizozemsko, Velkou Británii, ale taky USA, Japonsko nebo Austrálii. Nově inovovaná karbonová kola najdou kupce spíše u bohatších zákazníků. Cena jen v základu přesahuje více než šedesát tisíc korun. V průběhu jednoho roku se počítá se zprovozněním pěti zahraničních zastoupení v západní Evropě a USA. Během čtyř let by se mněl počet z čtyřnásobit. 
kolo zaparkované ve městě
Vizionářem mezi koly
Každý kvalitní projekt stojí na pilířích, které tvoří kvalitní lidé. Jen tak může dojít k zúročení investice. Podle Michala Mičky má značka Favorit, na to prosadit se na zahraničním trhu z koly. Vytvořili prvotřídní produkt, podpořili jej precizní strategií, která vyplní díru na trhu. Bez nadsázky můžeme hovořit o „Applu mezi koly“.
Ambice máme nemaléa čeká nás ještě obrovský kus práce. Ale od investice čekám vysoké zhodnocení v rozmezí do 5 let. S největším investorem souhlasí i Galovič který do firmy sám vložily na desítky miliónů korun a je přesvědčen, že poptávka po luxusních kolech ve světě přesahuje nabídku. Favorit nestačil vyrábět kola pro potřeby českého trhu, ale teď má připravený projekt i pro expanzi na zahraniční trh.