30. 4. 2023

Nejzajímavější Insta cestovatelé

Od devene

Tom Anderson
Tom Anderson je zakladatelem sociální sítě MySpace, jakéhosi předchůdce Facebooku, který se ale před pár lety odebral do předčasného důchodu, a začal se věnovat svým dalším dvěma vášním: cestování a focení. Vzhledem k tomu, že MySpace měl svého času obrovský úspěch, tak Marka peníze zrovna netrápí. Na Instagram proto teď nahrává naprosto snové fotky ze všech koutů světa. Nejraději fotí přírodu, ideálně z velké výšky, ale najdete i městské scenérie. 
 loďka na vodě
Murad Osmann
Fotografie Murada Osmanna znáte, i když vám jeho jméno možná nic neříká. Je totiž autorem #followmeto projektu, kdy pořizuje tu samou kompozici, ženu otočenou zády, držící jeho levou ruku ve své pravé jakoby ho vedla přímo do scény. Jeho nápad mu nejenom vynesl na této sociální síti naprosto unikátní pozici, ale navíc inspiroval i spoustu lidí ke stejným fotkám. Tenhle člověk doslova proměnil tvář Instagramu.
 slunce za mrakem
Janek Rubeš, Honza Mikulka
Dva pánové, dva profily, společně pracují na projektu Honest Guide, který návštěvníky seznamuje s tím, na co se připravit při návštěvě Prahy. Takže pokud vás kromě fotek z ciziny, nejčastěji z Ameriky, zajímají i dokonalé fotky Prahy, tak je tu pro vás Janek. Honza Mikulka zase pořizuje skvělé fotky okolní přírody. A za zhlédnutí stojí samozřejmě i Honest Guide jako takový.
 výlov ryb
Humans of..
Tak trochu jiné cestování. Pokud vás při vašich cestách do zahraničí zajímá hlavně poznávání místních, tak můžete svou touhu uspokojit projížděním profilů „Humans of…“ Všechno začalo projektem Humans of New York od Brandona Stantona, který začal fotografovat obyčejné lidi v ulicích americké metropole, a sbírat jejich příběhy. Postupem času procestoval celý svět, a inspiroval k podobné činnosti i další fotografy. Takže kromě Humans of New York se můžete pokochat i Humans of London, Humans of Bucharest nebo Humans of Prague.