20. 8. 2021

Nebankovní hypotéka? Kdy se pro ní rozhodnout?

Od devene

Hypotéky jsou s každým rokem přísnější a i ten nejspolehlivější žadatel nemá stoprocentní šanci, že hypoteční úvěr nakonec získá. Přitom mnohdy právě hypotéka představuje jediné řešení, jak si splnit sen o vlastním bydlení. Ceny nemovitostí rostou doslova mrknutím oka. Nesmíme také opomenout zmínit celosvětovou pandemii, která měla též za následek zvýšení cen nemovitostí někdy až o dvojnásobek.

dřevěná maketa

Nebankovní poskytovatelé úvěrů jsou pro mnohé trnem v oku, neboť stále přetrvává přežitek, že nabízí jen předražené úvěry se skrytými poplatky. To je ovšem už dávno vyvrácený fakt. Ba naopak nabízí řadu výhod oproti bankám a mnohdy jsou jedinou záchranou stanicí pro některé žadatele.

  • Benevolentnější podmínky pro rizikové žadatele

Bankovní instituce každého žadatele prověřují v registrech dlužníků, kterých máme v současné době tři. Pokud je v některém z nich objeven negativní záznam žadatele, s největší pravděpodobností odchází z banky s nepořízenou. V tu chvíli totiž ztrácí vůči bance důvěryhodnost. V některých případech je možné i přes menší vroubek v registru dlužníků úvěr získat, ovšem za přísnějších podmínek pro žadatele.

Nebankovní poskytovatelé úvěrů jsou však v tomto ohledu jiní a nabízí hypoteční či spotřebitelské úvěry i žadatelům, kteří z nějakého důvodu v bance neuspěli. Pokud se tedy i vy setkáte se situací, kdy v bance neuspějete, ještě není potřeba si zoufat.

  • Bez finančních prostředků

počítání peněz

Věřte nebo ne, ale některé nebankovní společnosti nabízí svým žadatelům tzv. hypotéku bez dokládání příjmů Nebankovni-hypoteky-uvery, která je vhodná pro každého, kdo není schopen odpovídajícím způsobem doložit svůj pravidelný měsíční příjem. Získat tak rychlý spotřebitelský úvěr nebo hypotéku nebylo nikdy jednodušší. Je však potřeba počítat s možností, že tato benevolentnost bude do určité míry vykoupena vyšší úrokovou sazbou.