2. 9. 2021

Bydlení na koleji

Od devene

Máme tu září 2021. Tedy nový akademický rok a s ním spjaté povinnosti, mezi které patří i stěhování se od maminky. Letos to bude novinka nejen pro prváky, ale i pro druháky. Jaké to je?

Odpoutání se od vlastní rodiny je těžké, ale stojí za to. Sama jsem se na kolej těšila a líbilo se mi tam. Tehdy jsem měla jednolůžkový pokoj a koupelnu jsem sdílela s milou starší slečnou. Sice jsem na koleji netrávila tolik času, ale na té naší jsem měla vždycky klid. Koleje vyhlášené párty jsem nezažila a doufám, že ani nezažiju. Letos jdu do třetího ročníku, ale bydlet budu jinde. Mám trochu strach, nevím, co čekat, co když si nesednu se spolubydlící?

Je začátek září, škola začíná až v polovině, ale já už si pomalu dávám věci na stranu. Nezapomenout hřeben, kartáček na zuby. A co dál? Co bych si měla vzít s sebou?

Balení věcí

Možná se to někomu bude hodit, ale tady je můj stručný seznam toho nejdůležitějšího.

Oblečení: takové jaké máte rádi, nějaké pohodlné na kolej, elegantní do školy, sportovní, až si půjdete s kamarádkou zacvičit, něco na spaní a na imatrikulaci + boty, župan, přezůvky

Hygiena, osuška a ručník, čisticí prostředky, hadr na podlahu, smetáček a lopatka, nádobí a základní suroviny, houbička a jar, ramínka do skříně

Vezměte si kousek domova, ať vám není smutno hned na začátku. To znamená třeba fotografii nebo plyšáka.

nové bydlení

Poté batoh nebo kabelku do školy, notebook, sešit a tužku. Před odjezdem do nového místa bydliště se seznamte s náplní jednotlivých předmětů a pozorně čtěte, jestli nepotřebujete něco speciálního do školy. Je jasné, že na geometrii budete potřebovat pravítka a na výtvarku něco jiného než jen propisku.

Na webových stránkách kolejí zkontrolujte, zda nepotřebujete vlastní peřiny a povlečení.

Samozřejmě se univerzity nacházejí ve velkých městech, a tak není problém případně cokoli dokoupit.

Vzpomínám si, jak jsem zapomněla šampon.

Koleje se nebojte, o nic nejde. Těšte se, vždyť se dá případně cokoli řešit.