18. 2. 2019

Křivé zuby ukazovat nebudeme

Od devene

Někdo zkrátka nemá takové štěstí a musí se mu trochu pomoci. Je pravdou, že to bude stát trochu práce a úsilí, a také vytrvalost. Křivým tvarům se sice dobře daří, ale na druhou stranu skutečně moc krásy neudělají a navíc jsou ihned na první pohled znatelné. Nedá se nic dělat, rovnání se musí chopit odborníci. Mnohdy se dá začít již v útlém věku, kdy přece jenom děti tuto léčbu snáší daleko lépe, než dospělí. I když v dnešní době již není nic divného, když dospělý člověk nosí fixní rovnátka. Jak je vidět, na změnu není pozdě v žádném věku.

obtisk

Lékaři musí zákrok řádně promyslet

Mnohdy se to totiž neobejdeme bez trhání zdravých zubů, což není příjemné, ale bohužel nutné. Hodně rozhodne i rodinná anamnéza, jelikož podobné vady mohou být dědičné nebo se zkrátka objevit u sourozenců atd. Na vině ale může být i dlouhodobé používání dudlíku nebo uplatňování jiných zlozvyků. Pokud má být ortodontická léčba úspěšná, neobejde se to bez dalších konzultací a nutných zákroků. Proto je důležité se obrátit na někoho, kdo má bohaté zkušenosti, jako například ortodoncie Praha, kde se svým klientům věnují s maximálním nasazením.

rovnátka

Úspěšná léčba má svoje postupy

Pokud se rozhodneme vyhrát tento boj, tak musíme nejdříve podstoupit lékařské vyšetření a zkonzultovat svůj zdravotní stav. Poté následuje samotné klinické vyšetření, aby lékař zjistil, v jakém stavu je ústní dutina, zubní oblouky a samotné zuby. Bez rentgenových snímků by to rozhodně nešlo, jelikož ty odhalí všechno další potřebné, včetně skrytých vad nebo položení kořenů. Ve většině případů se provádí i fotografie chrupu a obličeje. Poté se dá konzultovat nutnost léčby a vůbec jak by celkově měl probíhat léčebný plán. Pokud s návrhem bude pacient souhlasit, tak není problém se pustit do práce. Bude nutné se objednat na otisky zubů, které určí další postup. Výsledek ale bude stát rozhodně za to. Už se nebudeme muset stydět za svůj úsměv.