19. 7. 2020

Hypotéka bez doložení příjmu aneb podnikatelský úvěr

Od devene

Někteří lidé se v půjčkách a hypotékách nevyznají. Je to pochopitelné, protože každý nemůže být na vše génius. Od toho jsou zde banky a nebankovní společnosti, aby nám v tom trochu udělaly pořádek a zajistily vše potřebné, co v tomto ohledu potřebujeme, hlavně tedy peníze.

Když se řekne hypotéka, tak je jasné, že musíme ručit nějakou nemovitostí či zástavou. Jakmile budete ručit, můžete získat nízký úrok a třeba i dlouhou dobu splácení. Díky ručení nenesete takové riziko, a proto může být úrok nižší než v případě běžné půjčky. Je tedy v některých ohledech výhodná. Zprostředkovává se také na vyšší částky.

Ušetřete za bydlení

Dále je třeba rozlišit, když potřebujete peníze soukromě, například na koupi automobilu, rekonstrukci domácnosti či pořízení bydlení nebo jen na běžné měsíční maličkosti, či jste podnikatel, máte podnikání a potřebujete peníze vložit do firmy.

Jedná se o podnikatelské a spotřebitelské úvěry.

Pod pojmem hypotéka bez doložení příjmu najdete podnikatelský úvěr.

Běžný spotřebitel totiž nemůže žádat podnikatelský úvěr a o tom se právě dále budeme bavit.

mince na celé obrazovce

V případě, že byste potřebovali peníze soukromě, pak musíte najít vhodnou hypotéku, u které se ručí nemovitostí nebo si zajistit běžnou půjčku. V některých případech totiž klienti vyhledávají slova jako hypotéka bez dokládání příjmů, ovšem zde se bude jednat o druh podnikatelského úvěru nikoliv spotřebitelského. Pokud nechcete dokládat příjmy, jdete určitě vhodnou cestou, protože banky v takovém případě nepůjčují klientům peníze, tam vždy musíte příjmy dokládat. Podobné je to u nebankovních společností, ale ty mají mírnější pravidla. Odpouští například i záznamy v registrech dlužníků a mohou se s klientem dohodnout i na dokládání příjmu. Vždy si musíte zjistit, jaké potřebné informace a doklady po Vás případně nebankovní společnost bude požadovat, obecně potřebují také některé zákonem stanovené dokumenty, ovšem může to být daleko méně papírování než například v případě banky. Plusem je také to, že se celkové vyřízení mnohdy odehrává celé na internetu nebo po telefonu.