25. 9. 2020

Děti a zvířata

Od devene

Děti a zvířata nerozlučně patří k sobě. Asi jen malé množství dětí neuvítá kontakt s živým tvorem. Možná si o zvířátkách přečtou rády i v knížkách.
Víte, jaká zvířata jsou dětem blízká?
Nejen pamětníci, ale i dnešní malé děti určitě nepohrdnou oblíbeným zástupcem zvířecí říše, a to krtečkem, v knížce od Zdeňka Milera. Tato tradiční postavička se těší stále velké oblibě. V knížce najdeme i zástupce jiných zvířat. Postavičky myšky, zajíce, žáby, ježka nebo veverky děti zasvětí do říše zvířátek.

hlava zrzavé kočky
Chcete děcka seznámit s broučky? Pak není lepší volba než kniha od Jana Karafiáta, Broučci. Kniha je pro děti poučná, protože hmyzí zástupci představují lidské vlastnosti, špatné i ty dobré. Krásné a milé příběhy, které zažívá rodina boučků, maminka, tatínek, Beruška, kmotřička Janinka a neposlušný Brouček, určitě za přečtení stojí. V neposlušném Broučkovi, se možná najde i lecjaký zlobivý klučina.
Pro větší děti jsou krásně zpracované různé encyklopedie, které jsou doplněny reálnými fotografiemi zvířat. Tyto knihy děckám představí a seznamují je s nevšedním a obdivuhodným světem zvířat. Encyklopedie jsou vytvořeny tak, aby jejich čtení bylo pro mladší čtenáře přijatelné a zajímavé.
plyšový krtek
Dětští milovníci historických zvířat si také přijdou na své. Knihy o prehistorických zvířatech budou zajímat hlavně chlapce, které nadchnou informace o světe dinosaurů a jiných vyhynulých zvířatech.
Jestli jste rodiči malých děcek, sáhněte po knížce, která vaše ratolest seznámí s domácími zvířaty. Knihy jsou nejen velmi pěkně ilustrované, ale některé mají dokonce interaktivními nebo zvukovými prvky. Vzrušující svět přírody je dětem přiblížen informacemi o tom, co zvířátka jedí nebo kde bydlí.
Děti mohou zaujmout nejen knihy, ale můžete jim dopřát poznání světa zvířat za pomocí her. Vzdělávací hry děti poučí poutavým způsobem o zajímavostech ze světa zvířat nebo o jejich anatomii. Chcete vědět, jestli lev umí plavat nebo, zda má nějaký brouk srst? Pak neváhejte a hru si rychle zakupte. Uvidíte, že se pobaví nejen děti, ale i vy.