20. 8. 2023

Co vám způsobuje problémy s erekcí

Od devene


Když se nedostavuje erekce, anebo je nedostatečná, může to být ze dvou základních příčin. Tou první jsou genetické záležitosti nebo úrazy, což jsou situace, jejichž řešení patří do rukou odborníka, a laik se s nimi stěží vypořádá svépomocí. V případě úrazu jistě chápete, co tím máme na mysli, a u genetiky se to týká hlavně pacientů v raném věku, případně až v dospělosti, pokud se problém vyvíjí a projeví později. Mohou to být různé cysty či srůsty, z nichž mnohé se řeší chirurgickými zákroky.

ležící dívka

Druhou, mnohem početnější příčinou, jsou jevy, za které si může jejich nositel v průběhu svého života vlastní vinou z důvodu nevhodného životního stylu. Rodí se jako zdravý jedinec, který se svým zdravím ovšem nakládá neuváženě, a dochází pak k různým nepříjemnostem počínaje nezájmem o sex a konče předčasnou ejakulací nebo erektilní dysfunkcí.

Těchto jevů bohužel stále přibývá, a tak vám může být celkem jasné, že zřejmě není něco v pořádku v současné moderní civilizaci. Ačkoli jsme obklopeni technikou, kterou neměli lidé k dispozici ani před padesáti lety, natož pak před staletími, nedokážeme si poradit s tak triviální záležitostí. Vlastně dokážeme, tedy lépe řečeno dokáže to jen ten, co namísto Viagry na dobírku zaměří pozornost na své vlastní chyby, a začne je řešit. Jakých chyb se nejčastěji muži dopouští?

ženské nohy

Jídelníček je přímo katastrofální – za většinou civilizačních problémů včetně potíží s erekcí dnes stojí strava. Jestliže nakupujete běžné potraviny ve velkých řetězcích, zkuste udělat změnu a zajít do prodejny zdravé výživy. A dopřejte si i bezmasý oběd ve vegetariánské restauraci, kde zjistíte, že to jde i jinak.

Alkohol a cigarety – toto je naprosto jasný podnět k zamyšlení a zdravě uvažující člověk se zaměří hlavně na tyto dva jedy, které k životu nepotřebujeme. Viděli jste snad někde v přírodě, že by se divoce žijící zvířata (nikoli domácí, pokud je krmí lidé kdoví čím) živila alkoholem a vdechovala tabákové spaliny?

Chronická podoba stresu – kdo se stresuje, nemůže být zdráv, to je celkem logické. V tomto směru vám nepomůže žádná Viagra na dobírku, ale spíše radikální řez napříč stresovými vlivy a výpomoc bylin, které redukují vliv stresu na minimum, například všechny druhy Ženšenu.