23. 5. 2022

Trampolína jako léčebný a terapeutický pomocník na psychiku i tělesnou schránku

Od devene

Jdou na vás chmury? Vyzkoušejte mák a trampolínu

Co mají společného dvě velmi odlišné věci, a sice maková zrnka a trampolíny? Něco velmi významného. Obojí totiž ulevuje od depresí, splínů, a obecně od stavů mysli, které přezdíváme „blbou náladou“. Můžete si to snadno vyzkoušet sami na sobě, kupte si kvalitní pekařské výrobky s vysokým podílem máku, nejlépe s třtinovým cukrem a z celozrnné mouky, a pozorujte, jak se vám živiny z této superpotraviny vstřebávají do organismu a zásobují všechny vaše buňky. Mák pomůže vaše tělo výrazně regenerovat.

trampolína na trávníku

Pohyb na trampolíně zas vylepší náladu tím, že přispěje k hormonální rovnováze. Skákání totiž snižuje vyplavování stresových hormonů a naopak pomáhá uvolnit hormony dobré nálady, známé jako endorfiny.

Skákání vám dá pěkně zabrat

Nemyslete si, že je docela prosté hopsání vhodné leda tak pro děti na jejich hraní, a že to pro dospělého člověka nemá praktický význam. Zkuste intenzivně skákat pouhé tři minuty a ihned zjistíte, jak náročný sport to je. Proto se trampolíny 366 doporučují pro shazování kil navíc a pro zlepšení fyzické kondice. Pružná podložka je natolik měkká, že skákání nebude namáhat klouby tak, jako běhání na tvrdém povrchu venku v přírodě.

děti na trampolíně

Choďte více naboso venku v přírodě

Ploché nohy dovedou znepříjemnit život výrazným způsobem, potvrdí vám to mnoho lékařů zaměřených na ortopedii. Mohou mít vliv nejen na vadné držení těla a na vaši páteř, ale i na svalstvo dolních končetin, a dokonce i na špatné trávení a zanášení organismu odpadními zplodinami metabolismu.

Proto se doporučuje více chodit naboso v přírodě, a tam, kde to není možné, jsou vhodným pomocníkem právě trampolíny. Skákáním naboso se posílí svalstvo chodidel a vytvoří přirozené podélné a příčné vyklenutí, důležité je však cvičit pravidelně, nejlépe každý den alespoň několik minut.