21. 10. 2020

Síťovky pro každý den

Od devene

Řekněme si to rovnou, pokud spárujete síťové punčochy s krátkou koženou sukní a botami na vysokém podpatku, tak o vás lidé na veřejnosti moc valné mínění mít nebudou. To neznamená, že byste to neměla dělat, pokud se na to ten den cítíte, ale jak spárovat síťovky s běžným oblečením? Základem je nechat jejich texturu pracovat pro vás, nesnažit se ji zakrýt.
síťové punčochy.jpg
Na tomto typu „oblečení“ je nejzajímavější právě to, že jsou na půl cesty mezi plnými punčochami a silonkami. Jejich nevalná pověst vychází z toho, že pokud se spárují s minimem oblečení, tak ponechávají jen velmi malý prostor fantazii. Nicméně, pokud si je obléknete třeba k delší, lehké sukni, například z vrstveného šifonu, docílíte efektu, který bude sice mírně provokativní, ale ne za hranou. Další možností je natáhnout silonky pod populární roztrhané džíny. Síťovina bude působit jako překvapivý prvek, zejména pokud si vyberete kousek v zábavné barvě.
fotka na triku.jpg
Necítíte se na síťový efekt na celých nohou? V prodeji jsou i ponožky ze stejného materiálu, které fungují skvěle třeba k teniskám nebo jinému typu sportovněji laděných bot. Kombinace sportovního stylu s ženskými prvky je v módě už několik let, a nezdá se, že by tento trend měl v blízké budoucnosti někam zmizet. Další možností je sáhnout po páru punčoch, který je kromě síťoviny doplněný například i o kamínky nebo jsou oka uspořádaná do zajímavého vzoru. Osobně mám ráda květované síťovky, zkombinované s velmi jednoduchou, jednobarevnou sukní po kolena nebo delší a jednoduchým topem. Díky tomu jsou síťovky hvězdou celého outfitu a přitom nepůsobí vulgárně.
nohy baletky.jpg
Pokud na to máte odvahu, je také možnost vzít punčochy jako příležitost alespoň občas ukázat prostředníček všem módním pravidlům, a opravdu to rozjet: síťovky, kožená bunda, vojenské boty, trička s nápisem…prostě punk’s not dead.