19. 10. 2019

Mikulov a jeho krásy

Od devene

Máte před sebou firemní cestu nebo rodinnou dovolenou? Sháníte skvělé místo se spoustou zajímavostí a vyžitím pro děti? Krásné ubytování s dobrým jídlem a odpočinkem? To vše naleznete v malebném, vinařském městečku Mikulov s krásným okolím. V srdci Mikulova najdeme zámek, tajemné sklepení, Břitovou věž, přírodní rezervaci Svatý kopeček, kde můžeme v určitém období najít stepní teplomilné druhy porostu. Můžeme tu zahlédnout koniklec velkokvětý, kosatec písečný a kosatec nízký. Křížová cesta na Svatý kopeček je lemována kapličkami.
Svatý kopeček
Hlavní dominantou představuje kaple svatého Šebestiána. Na okraji Mikulova najdeme naučnou stezku Turold, která je zakončená Geoparkem. V průběhu cesty narazíme i na jeskyně Na Turoldu. Stejně tak tu najdeme i zříceninu Kozí Hrádek. V nedaleké blízkosti se nachází vesnička Klentnice se zříceninou Sirotčí hrádek. Jsou to krásná místa ve vinařské oblasti Pálavy.

Možnost k ubytování je tu hodně. Od penzionů, apartmánů po hotely s wellnessy. Každý si tu najde to pravé pro sebe. Jedním z větších hotelů je čtyřhvězdičkový hotel Galant. Je to moderní hotel, kde si užijete odpočinek a skvělé gastronomické služby. Odpočívat můžete v letních dnech na lehátku u bazénu nebo ve vnitřním wellness. Do wellness spadají masáže, sauna a vířivá vana pro dva.
zámek Mikulov
Ta je skvělá pro zpestření pro mladé páry. Dodá okouzlující romantiku. Kromě odpočinku tu najdete i spoustu sportovního vyžití, jako jsou kurty na tenis, volejbal a nohejbal, stůl na ping-pong. Je tu možnost půjčení kol, elektrokol a koloběžek. Nudit se tu určitě nebudete. Pokoje jsou tu vybaveny vlastní koupelnou a toaletou. Hotel nabízí spoustu výhodných balíčku pro páry i rodiny. Stačí si jen vybrat. Ubytování v Mikulově a jeho okolí je kouzelné a určitě si přijdete na své. Čeká Vás, jak odpočinek, tak i spousta zajímavých památek a sportů.